Strona na nowym serwerze

Dodane przez 27 lutego 2011

Majsterkowicza.pl stoi już na nowym serwerze – poprzedni już nie wyrabiał, a tani nie był :). WIązały się z tym utrudnienia w dostępie do strony i wyświetlanie się przez jakiś czas różnych dziwnych błędów. Już ich nie powinno być, ale jeśli znajdziecie – dajcie znać. Przy okazji wspomnę co dalej ze stroną w przyszłości.

Wiosenna ofensywa kalkulatorowa

Przede wszystkim zamierzam dodać kilka (może i -naście) nowych kalkulatorów. Pierwsze oznaki już widać –  dekoder oznaczeń rezystorów SMD rozpoznaje dodatkowo kody EIA-96 i dodany został nowy kalkulator do obliczania mocy – poza standardowym P=U*I oferuje również przekształcenia wynikające z połączenia z R=U/I.

Na to ile i jakich kalkulatorów powstanie macie jako czytelnicy i użytkownicy strony bardzo duży wpływ, dlatego piszcie czego brakuje, co mogło by się przydać. To samo tyczy się tematów na artykuły – jeśli brak pomysłu, trudno zabrać się za cokolwiek. Przyda się też wiedza o tym czego oczekujecie. Piszcie w komentarza lub bardziej prywatnie – poprzez formularz kontaktowy.

Przebudowa symulatora

Chciałbym wreszcie zrobić  w miarę bezproblemowy zapis schematów na serwerze – ten kto próbował, wie, że robi się to w dosyć oryginalny sposób. Jeśli nawet nie uda się zrobić bezpośredniego zapisu, spróbuję uprościć proces jak to tylko możliwe. Postaram się też dodać możliwość usuwania i edycji schematów.

Łatwiejsze dodawanie artykułów

Ostatnio coraz częściej w wortalu goszczą wpisy użytkowników. Problemem przy dodawaniu artykułów jest brak możliwości samodzielnego ich dodawania – zwykle to ja muszę je tam kopiować. Chcę ten proces ulepszyć, tak aby wszyscy chętni do współtworzenia serwisu mogli pracować w lepszych warunkach.

Ebook lub książka o podstawach elektroniki

Przypominam, że nadal pracuję nad ebookiem o elektronice. Jak na razie ma on nieco ponad 70 stron formatu B5 i pracuję obecnie nad opisaniem działania tranzystorów. Jeszcze długa droga do końca, zwłaszcza że ostatnio niewiele czasu mogłem mu poświęcić, a wyżej opisywanie zmiany w serwisie też pewnie nie pomogą w jego szybszym ukończeniu :).

Zastanawiam się dosyć poważnie nad wypuszczeniem ebooka także jako zwykłej, papierowej książki. Książki niewątpliwie wygodniej się czyta, ale trzeba zapłacić dodatkowo za druk i wysyłkę, więc na koniec zapytam jeszcze o to, którą formę wolelibyście zakupić?

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-406.html amidn

  Ile będzie kosztował ebook i jaka będzie jego dostępność?

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-335.html kondzio-93

  Fajnie że Majsterkowicza.pl jest już na nowym serwerze, ale widzę jeden błąd godzina.

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-1.html btomasz

  Ile będzie kosztował ebook i jaka będzie jego dostępność?

  Myślę, że cena będzie się wachać miedzy 10 a 20 zł, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji – będzie ona uzależniona od końcowej objętości, ale postaram się z z ceną nie przesadzać. Dostępny będzie do kupienia pewnie przez jakieś wydawnictwo internetowe pośredniczące w sprzedaży, bo jest to chyba tańsze rozwiązanie niż zakładanie firmy w celu samodzielnej sprzedaży.

  Jeśli będzie zainteresowanie formą książkowa to zorganizuję niskonakładowy druk cyfrowy, wtedy koszty nie powinny być zbyt wysokie – myślę, że tylko kilka złotych więcej niż ebook pod warunkiem samodzielnego wydawania książki bez wielu pośredników.

  Co wolałbyś zakupić w takich warunkach – zwykłą, papierową książkę, czy książkę w formacie elektronicznym?

  Fajnie że Majsterkowicza.pl jest już na nowym serwerze, ale widzę jeden błąd godzina.

  Dzięki za ciągłe przypominanie o tych godzinach na forum :). Niestety ten problem pojawia się zawsze po zmianie czasu i dziwnym trafem nigdy nie da się go prosto naprawić jednym przełączeniem opcji w bazie danych. Pogrzebałem trochę i wydaje się, że powinno być OK. Jest?

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-335.html kondzio-93

  Godzina jest już jak najbardziej ok. Pozdrawiam.

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-0.html Gość

  Najlepiej jakby pan udostępnił obydwie wersje: jako ebook, oraz jako książka. Osobiście wolę czytać normalne książki :)