Wesołych świąt i radosnego liczenia!

Dodane przez 19 grudnia 2010

Kończy się rok 2010 przed nami święta i następny rok. Z tej okazji pragnę Wam życzyć wszystkiego najlepszego i dobrej zabawy. Jest to też świetna okazja do podsumowania tego roku i napisania kilku słów o dalszych planach rozwoju strony.

Niektórych mogły zaintrygować słowa z tytułu tego wpisu. Liczenie czegokolwiek z wyjątkiem pieniędzy, co jest akurat bardzo miłym i odstresowującym zajęciem, nie kojaży się zwykle najlepiej. Za sprawą kalkulatora majsterkowicza może się to jednak trochę zmienić. kalkulator ciągle się rozwija – dzisiaj na prośbę użytkownika o imieniu Paweł dodałem następną funkcję. Mimo swojej prostoty, może okazać się bardzo przydatna dla początkujących osób. Jest to automatyczny przelicznik jednostek. Jeśli sprawia Ci problemy zamienianie np. pikofaradów na mikrofarady lub po prostu nie chce Ci się tego liczyć, wypróbuj nową funkcję przelicznika.

Pora o podsumowaniu tego roku. Wprawdzie jeszcze się nie skończył, ale dużo już nie brakuje :). W tym roku powstała większość wpisów w Wortalu – 44 z 65. Również na forum przybywa coraz więcej postów – jest ich już jakieś 800 w 200 wątkach. Zaskutkowało to bardzo ładnym wzrostem ilości odwiedzin i wyświetleń:

Statystyki dla wortalu

Dziękuje za odwiedziny, bo to w końcu Wasza zasługa. Zapraszam do nadsyłania projektów urządzeń i artykułów – długie, zimowe wieczory to dobry czas na majsterkowanie. Zapraszam też do przysyłania pomysłów na artykuły – ja zajmę się już resztą :).

Co w przyszłości? Piszę elektroniczną książkę (ebooka) o podstawach elektroniki – zdaje się, że już o tym wspominałem, ale informuję, że prace nadal trwają. Napisane jest już prawie 50 stron, ale to jeszcze za mało – docelowo ma być kilka razy tyle. Mam nadzieję, że uda mi się go ukończyć w ciągu następnych, zimowych miesięcy.

Tematyka tego ebooka będzie w dużej mierze pokrywać się z tematyką kursu podstaw elektroniki, ale nie jest to żadne kopiuj i wklej – praktycznie cała treść powstaje od zera. Wiem, że kurs miał swoje braki – część z nich już była zgłoszona w komentarzach, ale zawsze się jeszcze coś znajdzie. A przy okazji, o czym mógłbym tam jeszcze napisać?

Wesołych świąt :)

  • http://forum.majsterkowicza.pl/user-149.html jakubf2007

    Masz to u mnie jak w banku,że kupię twojego e-booka :).Wesołych świąt i sukcesu strony ,którą przecież wszyscy tworzymy!!!

  • http://forum.majsterkowicza.pl/user-0.html Gość

    Odwiedzam regularnie Twój wortal, jest bardzo przydatny, kalkulator się sprawdza :D A teraz ten e-book! Czekam zniecierpliwiony! Pozdrawiam :)