Nowość w serwisie – kalkulator + przyszłość majsterkowicza.pl

Dodane przez 23 października 2010

Być może stali czytelnicy zastanawiali się dlaczego ostatnio tak cicho i w tamtym tygodniu nie było nowego artykułu. Wyjaśnienie jest całkiem proste – pracowałem nad nowym serwisem w ramach majsterkowicza.pl – kalkulatorem. O nim i o innych sprawach związanych ze stroną w dalszej części wpisu.

Kalkulator

Jeśli raz na jakiś czas odwiedzasz nasze forum, pewnie wpadłeś już na program Ele.  Kalkulator to jego następna wersja, tym razem dostępna online i działająca na każdym komputerze wyposażonym w przeglądarkę internetową. Funkcjonalność jest na razie taka sama, ale będzie stopniowo powiększana. Obecnie znajdują się tam kalkulatory umożliwiające:

W planach są kalkulatory wartości elementów dla timera NE555 oraz dla kilku innych podstawowych wzory. Jeśli uważasz, że przydało by się coś jeszcze, napisz o tym w komentarzu.

Rośniemy w siłę!

Z zadowoleniem patrzę na słupki wykresów statystyk, które rosną z miesiąca na miesiąc. Przybywa nowych użytkowników, przybywa wyświetleń stron. To naprawdę cieszy. Na stronę wchodzi codziennie ponad dwustu unikalnych użytkowników dziennie. Każdy z ich otwiera kilka podstron. To już całkiem pokaźny ruch.

Miło też patrzeć na wzrost zarobków z reklam. Mam nadzieję, że nie są dla was zbyt uciążliwe. Sam nie lubię wyskakujących reklam lub migających bannerów na pół ekranu i zapowiadam:  takiego czegoś tutaj nie będzie – tylko reklama tekstowa i niewielkie, w miarę statyczne bannery graficzne. Po raz pierwszy wygląda na to, że nie będę musiał dopłacać do utrzymania serwera i wykupu domeny.

Jako użytkownicy możecie w bardzo prosty i śmiesznie tani sposób zareklamować swoje strony lub aukcje z pomocą reklam adTaily (w prawym górnym rogu nad menu). Kilka kliknięć, szybki przelewik i gotowe.

Plany na przyszłość

Cenię sobie waszą opinię, opinię czytelników. Serwis jest dla was i macie na jego kształt ogromny wpływ, dlatego z chęcią poznam wasze zdanie na temat tematów, artykułów, funkcji i wyglądu serwisu. Piszcie w komentarzach lub jeśli zanosi się na większą sprawę – w nowym wątku na forum.

Możecie także współtworzyć treść serwisu – najprościej wypowiadając się na forum. Nic nie stoi na przeszkodzie by dodać własne artykuły lub opisy projektów (tak jak to już zrobiło kilka osób). Jest z tym o tyle łatwo, że wystarczy opisać w odpowiednim dziale na forum, a ja zajmę się resztą, czyli przeniesieniem do wortalu i ładnym sformatowaniem. Sam nie jestem w stanie pisać zbyt dużo (napisanie jednego dobrego artykułu zajmuje kilka godzin), poza tym nie znam się na wszystkim, a strona ma być ogólnie o majsterkowaniu a nie tylko o elektronice. Zapraszam was do pisania o tym, na czym się znacie! Może to być np. obróbka drewna, metalu, modelarstwo, konstruowanie i projektowanie maszyn…

Według komentarzy pod kursem elektroniki, jesteście z niego zadowoleni. Nikt mnie za to nie zjechał, a większość chwaliła. Uznałem, ze warto kontynuować pomysł i jeśli wszystko dobrze pójdzie, za kilka miesięcy możecie spodziewać się nowej, ulepszonej, odświeżonej i rozszerzonej wersji tego kursu. Będzie to wersja płatna, ale raczej niedroga. Jeszcze nie wiem czy będzie to tylko e-book za 10-15zł czy trochę droższa drukowana książka. Może nawet jedno i drugie :). W każdym razie prace już trwają i powstaje pierwszy rozdział.

W dalszej przyszłości być może do serwisu dołączy sklepik związany z elektroniką i majsterkowaniem, ale to raczej plany na dalszą przyszłość. Co o tym wszystkim sądzicie?

  • http://forum.majsterkowicza.pl/user-149.html jakubf2007

    Wszystkie pomysły są świetne i serdecznie życzę spełnienia tych planów!