Gazety o elektronice

Dodane przez 6 czerwca 2010

Gazety o elektronice są jednym z lepszych źródeł wiedzy, choć jeśli chcemy nauczyć się czegoś konkretnego, warto kupić odpowiednią książkę. W tym wpisie postaram się opisać kilka gazet obecnych na polskim rynku.

Największą popularnością cieszą się dwa miesięczniki wydawane przez AVT Korporację – EdW i EP, prócz nich widziałem jeszcze jedną gazetę tego typu. Nie ma sensu dalsze lanie wody, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami:

Elektronika dla Wszystkich

Gazeta przeznaczona raczej dla początkujących, zawiera sporo mniej lub bardziej praktycznych artykułów edukacyjnych oraz kilka projektów, które możemy wykonać od zera lub często zamówić w postaci kitów.

Ciekawym działem jest Szkoła Konstruktorów – co miesiąc można tam znaleźć kilka zadań do rozwiązania. Jeśli wyślemy opis swoich prac, możemy liczyć na nagrody w postaci kitów lub talonów na zakupy w sklepie internetowym AVT.

http://elportal.pl/

Elektronika Praktyczna

Miesięcznik przeznaczony raczej dla bardziej zaawansowanych elektroników, można powiedzieć że zawodowych. Jak chyba każda gazeta o elektronice zawiera projekty przynajmniej kilku urządzeń elektronicznych. Poza nimi, każdy numer zawiera kilka artykułów oraz sporą porcję opisów nowych technologii i układów.

http://ep.com.pl/

Nowy Elektronik

Nowy Elektronik to mały objętościowo dwumiesięcznik. Zawiera tylko projekty urządzeń (ok. 10 w numerze), w jego cenę jest wliczona możliwość zamówienia płytki do wybranego projektu “darmowej” płytki.

http://nowyelektronik.prv.pl/

Na koniec

Jak widać nie ma tego zbyt dużo, jeśli widziałeś(aś) gdzieś inne gazety o elektronice, napisz o tym w komentarzu. Jeśli chodzi o zakup tych gazet, to najbardziej opłaca się to w prenumeracie – szczególnie w przypadku publikacji AVT.