Elenota i Elecena, czyli dwie przydatne strony

Dodane przez 23 czerwca 2010

W pracy elektronika konstruktora ważne jest znajdowanie odpowiednich elementów w jak najlepszych cenach. Dwie wymienione w tytule wpisu strony służą do wyszukiwania dokumentacji elementów elektronicznych oraz porównywania ich cen.

Elenota.pl

Elenota to prosty w obsłudze serwis, udostępniający do pobrania dokumentacje elementów elektronicznych wielu producentów. Jej dużą zaletą jest prostota – wpisujemy nazwę elementu, klikamy szukaj i dostajemy listę znalezionych pdf’ów. Wystarczy kliknąć aby pobrać. Odróżnia to ten serwis od wielu zagranicznych, napakowanych po brzegi reklamami i innymi utrudnieniami.

Strona ta ma jedną znaczącą wadę – wygląda na to, że nie jest aktualizowana – ostatnie newsy o uzupełnieniu bazy o nowe układy pochodzą sprzed kilku lat. Dlatego bardzo możliwe jest to, że nie znajdziemy na niej dokumentacji układów nowych na rynku.

Elecena.pl

Elecena pozwala porównać ceny towarów związanych z elektroniką w ponad 100 sklepach. Strona jest wykonana nowocześnie, a baza towarów aktualizowana na bieżąco. Obsługa jest prosta jak budowa cepa – wpisujemy nazwę elementu, naciskamy ENTER i już po chwili możemy oglądać listę, która jest domyślnie posortowana wg. ceny, ale możemy to zmienić oraz określić dodatkowe kryteria, takie jak przedział cenowy lub dostawca.

Ciekawą opcją jest wyszukiwanie sampli, czyli darmowych próbek elementów, które można zamówić u producentów, liczących na późniejsze, większe zamówienia.

Jeśli znasz inną podobną stronę, wklej linka w komentarzu – kto wie, może się komuś przyda?