Kilka spraw…

Dodane przez 28 kwietnia 2010

Ta notka będzie trochę nadzwyczajna – wyjątkowo będzie się skupiać na sprawach związanych z serwisem majsterkowicza.pl i planach na przyszłość strony. Przede wszystkim chcę zwiększyć częstość pisania nowych artykułów.

Od teraz w każdą środę i sobotę możecie spodziewać się nowych wpisów. Postaram się je publikować regularnie i znacznie częściej niż dotychczas.

RSS

Do strony dodałem licznik subskrybentów kanału RSS, pewnie przez jakiś czas będzie wskazywał małą liczbę, dlatego jeśli już ułatwiasz sobie życie, korzystając z RSS’a, uaktualnij adres kanału na:

http://feeds.feedburner.com/WortalMajsterkowicza

Jeśli jeszcze nie korzystasz z tej opcji – spróbuj! Możesz mieć w jednym miejscu wszystkie nowości z obserwowanych stron. Od razu dowiadujesz się o nowych artykułach, nie musisz co chwilę wchodzić na strony i sprawdzać.

Wygląd strony

Metodą małych kroczków próbuję poprawiać i ulepszać zarówno wygląd, jak i funkcjonowanie strony. Ostatnio dodałem trochę nowych efektów, takich jak cienie i zaokrąglenia. Działają one w niektórych nowych przeglądarkach. Jeśli masz sugestie co do wyglądu i działania strony, napisz komentarz, w którym wyjaśnisz co nie działa tak jak powinno lub wygląda brzydko.

Nowe artykuły

Aby strona nie świeciła pustkami, trzeba pisać i publikować nowe artykuły. Jeśli masz coś ciekawego do pokazania, posiadasz wiedzę, którą chcesz się podzielić – napisz artykuł. Napisanie opisu wykonanego przez siebie urządzenia jest proste, a stworzenie krótkiego artykułu też nie powinno stwarzać większych trudności. Nie musisz znać się na tworzeniu stron internetowych – wystarczy, że przyślesz tekst z ew. obrazkami, a ja zajmę się resztą. Możesz liczyć na pomoc przy pisaniu swojego artykułu.

Jeśli jednak nie chcesz pisać artykułów albo nie masz na to czasu – podeślij ciekawe informacje, zaproponuj temat – nie musi być z zakresu elektroniki, mogą być też inne dziedziny techniki i technologii. Informacje, pytania i teksty proszę nadsyłać na adres e-mail: teksty@majsterkowicza.pl

Narzędzia

W planach mam też budowę kolejnej części serwisu zawierającej różnego rodzaju kalkulatory i przeliczniki jednostek, przydatne przy projektowaniu i wykonywaniu różnego rodzaju prac technicznych. Co o tym sądzicie? Co powinno się w niej znaleźć?

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-292.html Przemek0510

  W dziale narzędzia może się znajdować np. kalkulator rezystorów, obliczanie rezystancji(połączenie równoległe i szeregowe), katalogi tranzystorów układów scalonych, konwerter, obliczanie kondensatorów itp.
  Co do ilości artykułów to faktycznie jest za mało.
  Jak na razie wygląd strony jest estetyczny i czytelny.

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-1.html btomasz

  Przemek0510 – dzięki za opinię. Jedna raczej nie wystarczy, dlatego piszcie kolejne, bo to od Was zależy dalszy los tej strony :).

 • http://forum.majsterkowicza.pl/user-274.html maciek_w11

  Można by dodać więcej artykułów o wyborze narzędzi. Zgadzam się z kolegą przemek0510, że przydały by się katalogi elementów elektronicznych.